Gausios lietuvių pajėgos neįprasto formato laipiojimo festivalyje

Spalio 27-28 dienomis Rygoje vyko Falkors Utopia varžybos laipiojimo sporto entuziastus sutraukusios ne daug kur matytu formatu. Dalyvių laukė 101 trasa, kurias jie galėjo įveikinėti visą parą – toks trasų kiekis tapo geroku išbandymu net patiems ištvermingiausiems laipiotojams. Džiugu, jog šiose varžybose dalyvavo gausi lietuvių komanda sudaryta ir iš patyrusių sportininkų, ir aktyvių mėgėjų.

Nuovargis nesustabdė dalyvių entuziazmo

101 trasa ir 24 valandos lipimo – tai vos šiek tiek daugiau nei 14 minučių vienai trasai įveikti. Milžiniškas trasų kiekis pradžiugino dar tik pirmuosius susipažinimo žingsnius ant sienelės žengiančius laipiotojus. Didžiosios dalies trasų sudėtingumas svyravo nuo 4 iki 6c, tad kiekvienas galėjo atrasti bent keletą jam tinkamų iššūkių. Tuo pačiu neužmiršta trasų stilių įvairovė. Dvigubu šuoliu patikrintas gebėjimas koordinuoti dinaminį judesį, lipimas formomis padėjo atsiskleisti išradingumui, o mažyčiai kybukai ant teigiamos sienos patobulino lipančiųjų kojų darbą. Vieni dalyviai koncentravosi į sudėtingesnių trasų išsprendimą, kiti – į įveiktų trasų kiekį. Ir nors jau po keturių valandų lipimo daugelio dalyvių pirštai vos benulaikė kybius, o dilbiai kietumu prilygo akmenį, tačiau lipančiųjų tai nesustabdė. Pailsėję keletą valandų lipikai vėl sugrįždavo į salę. Kiekvienas stengėsi pralipti kiek įmanoma daugiau bei sunkesnių trasų. Labiausiai pasisekė nusprendusiems lipti naktį – jų nekamavo laukimas eilėse siekiant išsikovoti vietą ant sienelės.

Ištvermingiausio lipiko, o tuo pačiu ir varžybų nugalėtojo titulą sportininkų grupėje iškovojo mūsų šalies sportininkas Artūras Volkovas. Taip pat pirmąja vieta mėgėjų pogrupyje džiaugėsi po ilgesnės pertraukos į lipimą sugrįžusi Montis magia laipiotoja Milda Koreivaitė. Sveikinimai mūsų atletams!

Visi rezultatai.