IFSC Pasaulio taurė 2017 Veilyje: Chon ir Coxsey džiaugiasi auksu, Japonija toliau renka medalius

Jongwon Chon įveikė visas finalo problemas, Shauna Coxsey grįžo į lyderės poziciją, o Japonijos komanda dominavo ant nugalėtojų pakylos, laimėjusi keturis medalius, penktojoje šių metų Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) organizuojamoje Pasaulio boulderingo taurėje.

ZUEaPzqzI_k1KweL1t6wlb27RNDNXYuui

Tūkstantinė minia susirinko prie laipiojimo sienos Veilyje, Kolorado valstijoje (JAV) stebėti penktųjų IFSC Pasaulio boulderingo taurės varžybų šį sezoną. Atletai žiūrovų nenuvylė – prizinės vietos buvo nuspręstos paskutinių finalinių trasų lipimo metu.

Japonija dominavo nuo pat varžybų pradžios: abiejose vyrų kvalifikacijos grupėse devynios iš dešimties vietų buvo užimtos japonų sportininkų, iš kurių šeši pateko į finalą. JAV atletai taip pat pasirodė neblogai – Sean Bailey, kuriam tai buvo pirmosios boulderingo varžybos, finišavo 11-as, šešiolikmetė Brooke Raboutou, pirmą kartą dalyvavusi IFSC Pasaulio taurėje, liko 9-a, o legendinė sportininkė Alex Puccio liko tik per plauką nuo medalio.

ZUEaPzqzI_kqw6wczYjemaUKVPBEXiGoi

Inirtinga kova moterų tarpe

Puccio pradėjo finalą nuo pat pirmų akimirkų sužavėjusi publiką stipria įžanga – ji vienintelė pralipo pirmąją trasą, taip mesdama iššūkį kitoms finalistėms. Antroji moterų finalo trasa pakeitė ritmą pareikalavusi grakštumo ir pusiausvyros plokščioje trasos dalyje. Tik japonų atletės Akiyo Noguchi ir Miho Nonaka bei Shauna Coxsey sėkmingai įveikė boulderingo problemos dalį, kur galutinį kybį teko pasiekti nenaudojant rankų. Visos keturios sportininkės atliko sudėtingą šuolį trečiojoje finalo trasoje ir sėkmingai pasiekdamos trasos pabaigą. Ketvirtoji trasa moterų finale buvo lemiama. Noguchi pirmoji įveikė didelio atstumo tarp rankų reikalaujančią vietą ir finišavo panaudojusi vienu bandymu mažiau nei Nonaka. Coxsey reikėjo pasiekti trasos viršų ne daugiau trimis bandymais, ką ji sėkmingai padarė paskutiniu šuoliu užbaigusi trasą ir plačiai nusišypsojusi triukšmingai žiūrovų miniai. Ši pergalė suteikė Shauna Coxsey lyderės poziciją sezono reitinguose ir išstūmė Alex Puccio į 4-tąją vietą šiose varžybose.

ZUEaPzqzI_kIwUZThh6aemiCIgO4V1vTn

Nežinomybė kas laimės vyrų grupėje išliko iki paskutinės trasos

Vyrų finale visi varžovai įveikė pirmąją trasą, o Yoshiyuki Ogata vos spėjo finišuoti paskutinėmis sekundėmis. Antroji problema išsekino dalyvius ir tik Kokoro Fujii bei Jongwon Chon kartu sujungė visus sudėtingus judesius, reikalingus įveikti problemą. Chon išsiveržė į priekį, pasirinkęs technišką trasos pralipimo būdą finišui trečiojoje vyrų finalo problemoje, tuo tarpu Aleksei Rubtsov ir Meichi Narasaki viršūnę pasiekė unikaliais būdais. Kaip ir moterų finale, ketvirtoji trasa ir čia nusprendė nugalėtojus. Narasaki ir Ogata sugebėjo finišuoti nepaisant slidžių problemos vietų ir atitinkamai užėmė 2-ąją ir 3-iąją vietas. Chon, finišavęs visose trasose, tapo vyrų grupės nugalėtoju Veilyje ir išsiveržė į 1-ąją vietą sezono reitinguose. Rubtsov varžybose liko 4-tas, pralenkęs Fujii tik vienu bandymu.

ZUEaPzqzI_k5H7AP5oZ-beXwWcr18l1Ip

Varžybų finalų transliaciją galite rasti čia.

Toliau IFSC renginiai keliasi į Indiją. Pernai Indija pirmą kartą tapo IFSC varžybų šeimininke ir šiemet ši šalis vėl atveria duris pasaulinės klasės boulderingo sportininkams Navi Mumbai mieste. Varžybų tvarkaraštį galima rasti renginio internetiniame puslapyje, o tiesiogines transliacijas www.ifsc-climbing.org tinklalapyje kviečiame stebėti jau birželio 25 dieną!

Teksto autorė: Aušra Gadliauskaitė