IFSC Pasaulio taurė Japonijoje: 4 medaliai šeimininkams, Garnbret ir Rubtsov grįžta į lyderių pozicijas

Stebimi savo šalies žiūrovų, Japonijos atletai laimėjo 4 medalius, Janja Garnbret iškovojo antrąjį sezono auksą, o Aleksei Rubtsov grįžo į lyderio poziciją šių metų ketvirtojoje tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) organizuojamoje Pasaulio boulderingo taurėje.

Praėjusį savaitgalį stipriausi atletai varžėsi IFSC Pasaulio taurės Hachioji-Tokyo etape, ketvirtosiose boulderingo ciklo varžybose šį, 2017-ųjų metų, sezoną. Du reguliarūs finalistai laimėjo auksą, o japonų sportininkai visus sužavėjo stipriais pasirodymais.

Moterų finalas buvo užpildytas žymiomis atletėmis, įskaitant 2016-ųjų sezono čempionę Shauna Coxsey iš Didžiosios Britanijos, kuri, įveikusi paskutinę pusfinalio problemą, užsitikrino vietą finale. Finalo pradžiai buvo parinkta problema, reikalaujanti šuolių naudojantis abejomis rankomis, su dvigubos tekstūros kybiais žyminčiais techninį finišą. Visos dalyvės problemą įveikė greitai ir sklandžiai, tad sekančios trys problemos turėjo nuspręsti, kas lips ant nugalėtojų pakylos. Pasaulio čempionė sudėtingumo rungtyje Janja Garnbret ir Japonijos laipiojimo sporto legenda Akiyo Noguchi pradėjo pirmauti antrosios trasos lipimo metu – jos vienintelės užbaigė paskutinį trasos judesį nuo mažyčio kybio kojai. Trečiosios trasos pradžia buvo itin sudėtinga, su dideliu šuoliu iš keistos pradinės padėties. Noguchi komandos draugė Miho Nonaka apstulbino žiūrovus pirmoji įveikusi šį problemos žingsnį, tačiau netrukus Garnbret ir Noguchi pasekė jos pavyzdžiu. Paskutinės problemos metu Nonaka išstūmė Coxsey iš būsimų nugalėtojų sąrašo greitai įveikusi problemą, o Noguchi žaibiškai pralenkė Garnbret. 18-metė slovėnė pasirodė paskutinė ir jai reikėjo įveikti problemą ne daugiau penkiais bandymais. Ji užsitikrino pergalę sklandžiu paskutiniu judesiu, taip užbaigdama nepriekaištingą savo pasirodymą visose problemose.

18275257_1289915664458143_4984570599249903759_n

Visi vyrų grupės dalyvių pasirodymai buvo įkvepiantys, įskaitant ir Taisei Ishimatsu, kuris IFSC Pasaulio taurės varžybų finale dalyvavo pirmą kartą. Kitas Japonijos komandos narys Tomoa Narasaki apstulbino žiūrovus vienintelis pasiekęs finišą pirmoje problemoje ir pratęsęs tokį savo pasirodymą antroje ir trečioje problemose. Rusas Aleksei Rubtsov ir Nanjing pasaulio taurės etapo laimėtojas Keita Watabe įveikė po dvi problemas nugalėdami mažyčius kybius prieš pat trasų finišą, taip sukeldami spaudimą kietiems dalyviams. Paskutinė problema vėl gi turėjo nuspręsti, kas lips ant nugalėtojų pakylos. Narasaki turėjo didžiausią šansą tapti nugalėtoju, tačiau jam nepavyko susieti paskutinių sudėtingų judesių. Trijų ar mažiau bandymų reikėjo, kad Rubtsov aplenktų dabartinį sezono čempioną, ką jis ir padarė kupinas pasitikėjimo bei jėgos, reikalingos auksui pasiekti. Watabe įdėjo paskutines jėgas, tačiau nepajėgė finišuoti ir liko trečias.

Finalų transliacijos pakartojimas.

Visi rezultatai.

Pasibaigus paskutiniam Azijos turo etapui, IFSC sportininkai gali trumpam atsipūsti prieš keliaujant į JAV vyksiantį IFSC Pasaulio boulderingo taurės etapą Vail mieste, Kolorado valstijoje.

Tiesioginės pusfinalių ir finalų transliacijos bus rodomos liepos 10 dieną, internetiniame IFSC puslapyje www.ifsc-climbing.org. Startuojančių sportininkų sąrašą ir galutinį tvarkaraštį galima rasti Vail renginių puslapyje.

Teksto autorė: Aušra Gadliauskaitė