Įnirtinga kova dėl čempionų titulo IFSC Pasaulio taurės boulderingo rungtyje

Vokietijoje, Bavarijos žemių sostinėje – Miunchene, rugpjūčio 14 -15 dienomis  net 215 stipriausių pasaulio laipiotojų susikovė paskutiniame Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) organizuojamame Pasaulio taurės boulderingo etape ir išsiaiškino kas iš jų tapo pasaulio čempionu.

Konkurencingas moterų pogrupis

Iš dvidešimt pusfinalio dalyvių po įnirtingos kovos į finalą iškopė 6 stipriausios sportininkės: japonė Akiyo Noguchi, britė Shauna Coxsey, slovėnė Katja Kadic, prancūzė Fanny Gibert, serbė Stasa Gejo ir amerikietė Megan Mascarenas. Dėl didelio dalyvių skaičiaus net ir stipriausioms pasaulio laipiotojoms buvo sunku patekti į pusfinalius, o dar sunkiau – į finalus. Jų laiptelio taip ir nepavyko peržengti rusei Katiai Andrejevai, belgei Chloe Chaulierai ir daugeliui kitų. Vis daugiau jaunų sportininkių iki 20 metų sukelia nemažą konkurenciją taurės senbuvėms ir užima puikias vietas.

Amerikietės ir britės dvikova

Finale dalyvių kraują kaitino būtent britės ir amerikietės kova – šios sportininkės vienintelės pralipo pirmąją trasą – S.Coxsey iš pirmo karto, o M.Mascarenas iš antro karto. Jos buvo lyderėmis iki pat paskutinės trasos. Tik paskutinėje trasoje paaiškėjo finalo baigtis – jaunajai amerikietei taip ir nepavyko rasti jos sprendimo per 4 lipimo minutes, todėl ji džiaugėsi bronzos medaliu. Antroji  – Fanny Gibert, nepralipusi pirmos trasos. Prancūzė nepriekaištingai įveikė likusias tris trasas – tai ir lėmė jos vietą ant podiumo. Šį kartą patirties pranašumas bei sėkmė buvo Shaunos Coxsey pusėje – ji, parodžiusi puikią lipimo techniką,  stiprius pirštus ir begalinį norą laimėti pralipo visas trasas iš pirmo karto ir lipo ant aukščiausio garbės pakylos laiptelio.

Pasiutusiai sunkios trasos vyrukams

Vaikinų tarpe patekti į finalus taip pat nebuvo lengva. Pusfinalio trasos buvo sunkios: reikalavo ir techninio pasiruošimo, ir jėgų. Net pralipę vieną trasą iš keturių bandymų sportinkai galėjo džiaugtis patekimu į finalus. Sunkios trasos pakišo koją laipiojimo elitui slovėnui Jernej Kruderiui, prancūzui Jeremy  Bonderiui bei fenomenaliam čekų laipiotojui Adam Ondrai – jis liko 8 vietoje ir tuo pačiu prarado galimybę tapti 2015 metų taurės nugalėtoju.

Sudėtingas finalas vaikinams

Finalistų šešetukas buvo sudarytas iš rusų Alexey Rubtsovo, Rustamo Gelmanovo, vokiečio Jan Hojerio, ukrainiečio Sergii Topishko, korėjiečio Chono Jongwongo ir čeko Martino Straniko.  Skirtingai nuo merginų grupės, kur buvo praliptos visos trasos, vaikinų finale vėl  laukė be galo sunkios trasos – geriausiam sportininkui pavyko įveikti tik dvi trasas iš keturių galimų. Savo pirmąjį IFSC aukso medalį iškovojo rusas Alexsey Rubtsovas, sugalvojęs įspūdingą sprendimą pirmoje trasoje pasiekti bonusui bei  vienintelis pralipęs antrąją bei ketvirtąją trasas iki top kybio. Antrasis čekas Martinas Stranikas, kuriam tai irgi pirmasis tokio lygio pasiekimas. Jis greitai ir užtikrintai įveikė jo lipimo stiliui tinkančią trečiąją trasą. Ši trasa nesunkiai buvo įveikta ir trečiosios vietos nugalėtojo Chono Jongwono

Galutinis taurės rezultatas

2015 metų Pasaulio taurės čempionais tapo japonė Akiyo Nouguchi ir korėjietis Chono Jongwongo. Merginų metų  įskaitoje nugalėtoja buvo aiški dar prieš prasidedant Miuncheno etapui – pagrindinės japonės konkurentės dėl traumų nedalyvavo keliuose taurės etapuose, todėl A.Nouguchi sezone susikrovė gana ryškią taškų persvarą prieš jas. Tačiau vaikinių tarpe kova dėl čempiono titulo vyko tarp trijų sportininkų – čeko Adamo Ondros, vokiečio Jano Hojerio bei korėjiečio Chono Jongwongo. Čekui, nepatekus į finalą, o vokiečiui finale lipus prasčiau už konkurentą, titulas atiteko korėjiečiui.

Antrieji, Miuncheno etapo nugalėtoja britė Shauna Coxsey bei vietos publikos numylėtinis vokietis Janas Hojeris. Shaunai sidabro medalį garantavo patekimas į finalus, o Jan Hojeriui sidabras atiteko finale pripažinus korėjiečio pranašumą. Trečiąja vieta džiaugėsi kita Japonijos atstovė Miho Nonaka ir čekas Adamas Ondra.

Toliau Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos varžybų ciklas tęsiasi sudėtingumo etapu rugpjūčio 21-22 dienomis Stavangerio mieste, Norvegijoje.