Išradingos boulderingo problemos jaunimą privertė gerokai pasukti galvą

Vasario 25 dieną papildyti Lietuvos jaunimo boulderingo taurės (LJBT) taškų kraitį į Vilnių susirinko gausus būrys Lietuvos atletų. „Montis magia“ trasų statytojų komandos nariai dalyvių sugebėjimus testavo įdomiomis, techniškomis trasomis, kurias norint sėkmingai įveikti reikėjo ne tik pademonstruoti fizinį pajėgumą, bet ir gebėjimą mąstyti bei greitai priimti teisingus sprendimus. Tai lėmė, jog II-ajame LJBT etape ant podiumo buvo galima išvysti ne tik įprastinius prizininkus, bet ir naujus veidus.

Jaunimo grupėDSC_0391

Jaunimo grupė atsirado tik nuo 2017 metų, tačiau čia jau nuo pirmojo etapo vaikinų grupėje verda įnirtinga kova. Nenuostabu, kuomet šioje grupėje lipa vieni iš stipriausių Lietuvos sportininkų – Lietuvos suaugusiųjų boulderingo čempionato finalininkai Semionas Kozliukas ir Ilja Gaiduk bei praėjusių metų jaunių grupės lyderis Joris Leipus. Šį sykį tiek atrankoje, tiek finaluose sau lygių nerado vilnietis Joris Leipus, kuris ir lipo ant
aukščiausio pjedestalo laiptelio. Antrasis – praėjusio LJBT etapo nugalėtojas Semionas Kozliukas (KKSK-MSC), kuris nuo lyderio atrankoje ir finale atsiliko vienu topu. Trečiąją vietą iškovojo į varžybų ciklą sugrįžęs Julius Tamašauskas (MM).

Kalbant apie merginas, kol kas jaunimo grupėje konkurencijos trūksta – čia pirmąją vietą laimėjo Dina Ramanauskaitė, kuri ir buvo vienintelė dalyvė šioje amžiaus grupėje.

Jaunių grupė

Jaunių grupę galima pavadinti gausiausia amžiaus grupe, kur taip pat netrūksta konkurencijos, o ant podiumo lipa vis kiti dalyviai. Šiame taurės etape trasų kūrėjai finale vaikinams pateikė nemenką iššūkį – tik vienas dalyvis pralipo trasą, o kitų rezultatus nulėmė pasiektas bonusas ir atrankos rezultatai. Klaipėdos sportininkai pademonstravo, jog kryptingai treniruojasi ir iškovojo net dvi prizines vietas – antrąja vieta džiaugėsi Ratmiras Gafarovas (SD), o trečioji vieta atiteko Raidui Semėnui (SD). Pirmos vietos medaliu pasipuošė Petras Paulius Kastanauskas (MM), kuris vienintelis finale pralipo trasą.

Merginų tarpe santykius finale aiškinosi dvi stiprios atletės – kaunietės Rugilė Tamošiūnaitė ir Ūla Koroliova. Šį sykį stipresnė buvo Rugilė, kuri finale pralipo viena trasa daugiau nei Ūla. Trečioji vieta atiteko Klaipėdos sportininkei Kornelijai Poliakovaitei (KKSK-MSC).

DSC_0376

Jaunučių grupė

Jaunučių grupėje jau atrankoje išryškėjo aiškus lyderis „Scala dream“ sportininkas Modestas Klimavičius, neužleidęs savo pozicijos kitiems sportininkams ir finale. Antroji vieta atiteko KKSK-MSC auklėtiniui Romanui Sivakovui pralipusiam 1 trasą, o trečiąją vietą iškovojo Georgijus Koroliovas (SD).

Jaunučių finale teko ne tik parodyti techninius sugebėjimus bet ir atlikti skirtingo tipo šuolius. Merginų grupėje be įprastinių prizininkių Aleksandros Šcerbinos (SD) ir Darjos Andrianovos (KKSK-MSC) ant podiumo lipo ir „Montis magia“ sportininkė Augustė Stanionytė.

DSC_0366

Vaikų grupė

Vaikų grupėje taip pat netrūko staigmenų – pirmąją vietą iškovojo svečias iš Latvijos Edvards Guzitis, kuris visas 8 atrankos trasas įveikė iš pirmo karto. Įnirtinga kova užvirė dėl antrosios ir trečios vietos į ją pretendavo net 4 sportininkai taip pat pralipę visas atrankines trasas, tad vietas nulėmė bandymų skaičius – antrąją ir trečiąją vietas iškovojo vilniečiai Rokas Sinius ir Erikas Cimnickas.

Merginų tarpe prizininkių dvejetą išsiaiškinti prireikė net super finalo. Jo metu išaiškėjo, kad stipresnė yra Aistė Svinkūnaitė (KKSK-MSC), o antroji vieta atiteko Latvijos sportininkei Ksenijai Dobrzinskai (Skala). Trečiąja vieta džiaugėsi Vera Kozliuk (KKSK-MSC).

DSC_0356 

Artimiausios ir svarbiausios 2017 metų varžybos jaunimui – Lietuvos jaunimo boulderingo čempionatas gegužės 13 dieną, Vilniuje, Montis magia laipiojimo salėje.