Jaunimo rinktinės treniruočių stovykloje – stipriai papildyta techninių elementų bazė

Sausio 4-5 dienomis, Klaipėdoje „Scala Dream“ ir KKSK-MSC salėse gausus jaunimo rinktinės sportininkų būrys turėjo tris techninio ir fizinio parengimo treniruotes. Didžiajai daliai jaunųjų atletų šis pasirengimo tarptautinių varžybų startams etapas jau įprastinis, tačiau likusiems tai buvo nauja patirtis.

dsc_0372

Pirmosios 2017 metais treniruočių stovyklos jaunimui pagrindinis tikslas buvo padėti sportininkams suprasti koordinacijos judesių veikimo principus, suvokti kaip veikia jų kūnas, išmokti lipti tiksliai. Būtent šių gebėjimų lavinimui buvo skirta pirmoji treniruotė. Stovyklos dalyvių laukė keturiolika „Scala dream“ klubo trenerių paruoštų skirtingo sudėtingumo koordinacijos judesių, kurį kiekvieną reikėjo pabandyti sėkmingai atlikti po 10 kartų. Koordinacijos judesiai apėmė šuolio, dvigubo šuolio, šuolio iš bėgimo padėties, šuolio jėgos generavimo iš atsispyrimo bei pirštų naudojimo technikos elementus.

dsc_0189

Antroji treniruotė – Europos jaunimo čempionato atrankos formato imitacija. Dalyviams buvo paruoštos 8 trasos merginų ir 8 trasos vaikinų grupėms, o joms įveikti sportininkai turėjo tik 5 bandymus. Trečiosios treniruotės metu vyriausiasis rinktinės treneris jaunuosius sportininkus supažindino su funkcine treniruote, kuri skirta baziniam fiziniam lygiui sukurti ar atstatyti po ilgesnės nesportavimo pertraukos. Treniruotės principas – 10 pratimų skirtingoms raumenų grupėms. 30 sekundžių daromas vienas pratimas, 30 sekundžių poilsio ir tuomet daromas kitas pratimas, kol tokiu darbo ir poilsio rėžimu padaromi visi numatyti pratimai.

Taip pat sportininkai stovyklos metu buvo supažindinti su antidopingo bei varžybų etikos kodeksais.

Po intensyvaus treniruočių stovyklos rėžimo sportininkai grįžo į įprastines treniruotes, o jau sausio 21 dieną jų laukia pirmasis Lietuvos jaunimo boulderingo taurės etapas Klaipėdoje!