Laipiojimo treneriai kėlė kompetencijas Portugalijoje

Du Lietuvos laipiojimo sporto asociacijos klubų treneriai Jonas Rimkevičius (Miegantys Drambliai) bei Milda Koreivaitė (Montis Magia) paskutinę liepos savaitę Portugalijoje kėlė kompetencijas Erasmus+ projekte „Climb for Inclusion“.  Šio projekto tikslas  – parodyti kokiu būdu sportas gali būti puiki priemonė įtraukti socialiai pažeidžiamus žmones į visuomenės gyvenimą.

Mokymasis neformalaus švietimo pagalba

Projekto „Climb for Inclusion“  tema sudomino net 50 aktyvių jaunuolių iš aštuonių Europos valstybių. Padedami trijų vadovų dalyviai siekė pažinti vieni kitus, mokėsi drąsiai išreikšti savo nuomonę, ieškoti netradicinių problemų sprendimų būdų, taip pat pagerino anglų kalbos žinias ir išmoko kitų kalbų pradmenų. Vadovų pateikiamos užduotys skatino mokytis bendradarbiauti, nebijoti diskutuoti, atsižvelgti į kito žmogaus poreikius, dirbti kartu bei į veiklas įtraukti žmones su fizine ar protine negalia. Projekto dalyviai užduotis atlikdavo skirtingo dydžio grupėse bei taikant įvairius neformalaus švietimo metodus: diskusiją, patirčių dalijimąsi, minčių lietų, refleksijas, žaidimą, piešimą, vaidybą. 

DSC00011

Intensyvi ir pažinimo kupina mainų programa

Projekto organizatoriai pasirūpino, kad dalyviai tikrai nenuobodžiautų dienos metu. Jau pirmąją mainų dieną dalyviai atlikinėdami užduotis susipažino su Bragos miesto senamiesčiu bei tuo pačiu miesto gy13669598_1347059545323181_6106579171475775660_nventojams paviešino informaciją apie neįgaliųjų laipiojimo varžybas. Mainų metu vyko diskusija apie sporto padėtį dalyvių šalyse, ką galima būtų pakeisti į gerąją pusę, kaip jaunimą paskatinti sportuoti bei kaip sportą padaryti lengviau prieinamu socialiai pažeidžiamoms grupėms. „Man labai patiko mokymų programa – ji buvo dinamiška. Pavyzdžiui, su skirtingomis socialinėmis atskirtimis visuomenėje susipažinome vaidindami tarpkultūrinėse grupelėse kartu su žmonėmis turinčiais negalią. Įtraukti juos į epizodo suvaidinimą buvo nemenkas iššūkis, kadangi daugelis šnekėjo tik portugališkai. Tačiau kartu atradome kitokius tarpusavio komunikacijos būdus ir sėkmingai įgyvendinome užduotį. Asmeniškai aš, išmokau, jog svarbiausia ir daugiausia džiaugsmo atneša ne pasiektas tikslas, bet pats siekimo procesas ir jo metu patirti nuotykiai. Mūsų mentorių komanda parodė, jog mažyčiai veiksmai, gali padėti nuversti kalnus – tad būkime aktyvūs ir keiskime pasaulį geresne vieta gyventi!“ – mintimis po projekto dalinosi viena iš mainų dalyvių Milda Koreivaitė. Mainų projekto pabaigą vainikavo dviejų dienų Portugalijos žmonių su negalia laipiojimo čempionatas sutraukęs apie 150 dalyvių iš visos šalies.