Lietuvių pasirodymas Pasaulinėje laipiojimo arenoje

Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) organizuojamame paskutiniame Pasaulio boulderingo taurės etape buvo ir Lietuvos atstovų. Stipriausi mūsų šalies sportininkai rugpjūčio 14-15 dienomis Miunchene, Vokietijoje, lipdami susikovė su kitais 215 stiprių pasaulio laipotojų.

Iššūkiai merginoms

Lietuvėms, Agnietei Šeibokaitei ir Mildai Koreivaitei, atrankoje teko susigrumti su kitomis 87 stipriomis pasaulio laipiotojomis lipant 5 sunkias trasas. Nors ir esant tokiai didelei konkurencijai, merginos pasirodė puikiai – M.Koreivaitė iškovojo  71 vietą, A.Šeibokaitė 77 vietą.

Po varžybų lietuviškos komandos atstovių veidus puošė šypsena, o atsiliepimai buvo tik teigiami.

„Labai patiko varžybų atmosfera bei trasos, trasų kūrėjai bei organizatoriai puikiai padirbėjo. Labiausiai sužavėjo 4 trasa ir nors ten nepavyko pasiekti bonuso kybio, ją lipdama išmokau daug naujų dalykų. Taip pat, įsiminė tai, jog trasose kiekviename judesyje reikėjo atiduoti visas savo jėgas ir kovoti iki paskutinių sekundžių“, – savo įspūdžiais dalinosi M. Koreivaitė.

Komandos draugę papildanti A.Šeibokaitė tikina, jog jau lipdama jautė progresą, didėjantį su kiekvienu trasos bandymu.

„Man labiausiai patiko 3 trasa, kuri buvo ant teigiamos sienos. Laipiojimo salėje treniruodamiesi neturime tokio kampo bei galimybių pasitreniruoti lipimo teigiama siena, tad labai nustebau, kad ją lipdama buvau labai netoli galimybės pasiekti bonuso, o galbūt net ir topo kybį. Kiekvieno bandymo metu jaučiau progresą! Gaila, kad pralipti trasai neužteko laiko, tačiau jaučiuosi daug ko išmokusi ir tikiuosi, kad artimiausiu metu turėsime teigiamą sieną treniruotėms“, – sako sportininkė.

Mildai tai buvo pirmosios varžybos IFSC boulderingo rungtyje, suaugusiųjų pogrupyje, o Agnietė gegužės mėnesį jau dalyvavo Europos čempionate Insbruke. Anksčiau šioms sportininkėms teko dalyvauti tik keliuose IFSC jaunimo čempionatuose.

„Smagu, jog vis daugiau lietuvių turi galimybę išvažiuoti į tokio lygio varžybas bei konkuruoti su pačiais geriausiais pasaulio laipiotojais. Tai įkvepia motyvacijos treniruotis toliau ir nesustoti. Taip pat, priverčia permąstyti kuria linkme pasukti savo treniruočių planą toliau“, – tarptautinių varžybų nauda džiaugiasi M.Koreivatė.

Vyrų kova

Mūsų šalies atstovai vyrų pogrupyje buvo Lietuvos boulderingo čempionas Vilimantas Petrašiūnas ir Kipras Baltrūnas. Jiems tai jau nebe pirmos IFSC organizuojamos varžybos. Šie sportininkai bent keletą kartų per metus dalyvauja IFSC Pasaulio taurės varžybose, todėl jau turi sukaupę patirties. Abu rinktinės nariai lengvai pralipę pirmąją trasą iškovojo 73 (K.Baltrūnas) bei 87 (V.Petrašiūnas) vietą.

 Po varžybų V.Petrašiūnas teigė: „Trasos puikiai pastatytos, turinčios savų „kabliukų“, tačiau jaučiau, kad man suprasti, kaip jas lipti, nėra sunku. Gaila, kad jėgų  trūkumas bei tvyrantis karštis lėmė tai, kad 4 atrankos trasos mūsų taip ir nebuvo praliptos“.

Boulderingo problemų sprendimą gerokai apsunkino ir lauke tvyrojęs karštis.

„Pirmieji sportininkai startavo aštuntą ryto, kai dar buvo pakankamai vėsu, o mes ant sienos savo lipimus pradėjome tik pusę vienuolikos, kai lauke jau tvyrojo didelis karštis bei lipimo sąlygos buvo sunkesnės“, – aukštą temperatūrą peikia K.Baltrūnas.

Paklausus, kokia trasa labiausiai patiko, rinktinės narių vyrų nuomonės sutapo – tai trečioji trasa ant teigiamos sienos. Nors sportininkams sunkiai sekėsi išlaikyti balansą ant trijų formų, tačiau tai buvo puiki galimybė pagerinti savo technikos įgūdžius. V.Petrašiūnui taip pat įspūdį padarė ketvirtoji trasa, kur norint pasiekti topą, reikėjo lipti mažais kybukais, o K.Baltrūnas po varžybų negali pamiršti reikalaujančios daug jėgų penktosios trasos.

Ateities planai

Visi Lietuvos rinktinės nariai vieningai sutaria, jog šį kartą Pasaulio taurės atrankoje trasos buvo labai sunkios, net ir geriausi laipiotojai pralipo vos tris trasas iš penkių, dėl to net bonuso bandymas dalyviams galėjo lemti 10 vietų žemesnį rezultatą. Tačiau mūsų sportininkai mato progresą, yra pasiruošę treniruotis dar stipriau bei nekantriai laukia kitų metų Tarptautinės laipiojimo sporto federacijos Pasaulio taurės etapų.