Lietuvos boulderingo čempionato atgarsiai

2020 metais laipiojimo sportui debiutuojant Olimpinėse žaidynėse, kovo 15-16 dienomis laipiojimo sporto padangę sudrebino Lietuvos boulderingo čempionatas! Šios varžybos itin svarbios – jų metu išaiškinti stipriausi mūsų šalies laipiotojai, šiemet atstovausiantys Lietuvai Pasaulio ir Europos čempionatuose bei taurėse ir bandysiantys įgyvendinti atrankos normatyvus į Olimpines žaidynes. Lietuvos boulderingo čempionatą laimėjo ir Lietuvos čempionų vardus šiemet iškovojo Agnietė Šeibokaitė ir Kipras Baltrūnas.

Trumpa varžybų apžvalga

Šiais metais Lietuvos boulderingo čempionate dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių net 150 sportininkų ir laipiojimo sporto entuziastų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Ukrainos. Nenuostabu, juk ne tik fizines savybes, tokias kaip jėga, ištvermė, lankstumas, bet ir koordinacinius gebėjimus ir vizualinę bei judėjimo atmintis, lavinantis ir patrauklus žiūrovų akiai laipiojimo sportas – jau kelerius metus sparčiai ir užtikrintai kopia į populiarumo viršūnes tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

Varžybos vykdytos boulderingo disciplinoje. Bouderingas – pati populiariausia kultivuojama laipiojimo sporto disciplina Lietuvoje. Boulderingo varžybose lipamos skirtingo sudėtingumo trumpos trasos sudarytos iš 5-12 kybių ant neaukštos 3,5-4 metrų dirbtinės sienutės. Boulderingo trasos priverčia atletus gerokai pamąstyti, laikytis už mažiausių kybių atbrailėlių, pademonstruoti jėgą bei precizišką techniką – tiksliai uždėti kulną, užbėgti formomis ant sienos, atlikti sudėtingą šuolį.

Po intensyvaus atrankos 40 trasų maratono penktadienį ir šeštadienio rytą, šeštadienio popietę 16 stipriausių vyrų ir 16 stipriausių moterų varžėsi pusfinaliuose. Kad pavyktų atrinkti pačius geriausius sportininkus, trasų statytojai sukūrė po keturias skirtingus gebėjimus testuojančias trasas vyrams ir moterims. Pagal pusfinalių rezultatus, į finalus pateko 12 sėkmingiausiai pasirodžiusių atletų – po 6 kiekvienai lyčiai.

Finalinės trasos pareikalavo ne tik ištvermės ar jėgos, bet ir kūrybiškumo bei gebėjimo greitai atrasti trasos pralipimo būdą. Ir nors finalinėms trasoms dalyviai turėjo 4 minutes – taip kaip reikalauja tarptautinės laipiojimo sporto federacijos standartai, sportininkai per tą laiką atidavė visas jėgas. Dalyvius stebėjo ne tik gausus būrys susirinkusiųjų laipiojimo bendruomenės narių „Miegančių Dramblių“ laipiojimo centre, bet ir tiesioginės LNK.LT transliacijos metu laipiojimo sporto entuziastai iš viso Pabalčio.

Finalinės kovos

Po atkaklios kovos, pralipusi vieną finalinę trasą, trečiąją vietą Lietuvos boulderingo čempionato varžybose iškovojo Elena Veretennikova iš Baltarusijos, antraja vieta moterų tarpe džiaugėsi – Rugilė Tamošiūnaitė, taip pat pralipusi vieną finalinę trasą, tačiau dar pasiekusi tris tarpinius finišus. Tokį patį rezultatą, kaip ir antrosios vietos sportininkė, pasiekė ir varžybų nugalėtoja Agnietė Šeibokaitė. Aukštesnę sportininkės vietą nulėmė padarytas mažesnis bandymų skaičius trasose. Vyrų tarpe nuo pat pradžių išryškėjo aiškus varžybų lyderis – Kipras Baltrūnas, kuris įveikė visas varžybų finalines trasas. Antroji vieta atiteko Vilimantui Petrašiūnui, pralipusiam dvi trasas ir pasiekusiam keturis tarpinius finišus, trečioji – latvijos sportininkui Jurijs Krasanovs, kuriam pavyko atrasti vienos trasos pralipimo būdą.

Lietuvos boulderingo čempionatas – pagrindinės varžybos mūsų šalies sportininkams. Pagal šių varžybų rezultatus yra suformuojama Lietuvos laipiojimo sporto suaugusiųjų rinktinė. Tad po varžybų apdovanojimų, atskirai buvo apdovanoti ir 3 stipriausi Lietuvos sportininkai vyrų ir moterų tarpe. Lietuvos čempionų titulus iškovojo Kipras Gabrielius Baltrūnas ir Agnietė Šeibokaitė, vicečempionais tapo Vilimantas Petrašiūnas ir Rugilė Tamošiūnatė, o ant trečiojo pakylos laiptelio žengė Joris Leipus ir Anastasija Teriochina.

Lietuvos boulderingo čempionatas vyksta jau penkerius metus iš eilės ir yra vienas iš pasiruošimo etapų mūsų šalies sportininkams prieš tarptautinės laipiojimo sporto federacijos (IFSC) varžybų sezoną, taip pat – puiki galimybė mūsų šalies atletams pasilyginti savo jėgas su stipriausiais kitų šalių sportininkais.

Varžybų rezultatai.