Olimpinis formatas – būsimoms laipiojimo žvaigždėms

Italijos šiaurėje esantis Arco miestukas, dar vadinamas laipiotojų meka, šią savaitę sulaukė sportininkų antplūdžio. Čia ne tik vyko IFSC pasaulio sudėtingumo bei greituminio lipimo taurių etapai, bet ir kasmetiniai laipiojimo festivaliai Rock Junior bei Rock Masters.

Rock Junior – tai Olimpinio formato varžybos patiems jauniausiems sportininkams nuo 8 iki 14 metų. Šiais metais būsimoms laipiojimo žvaigždėms itin pasisekė, tuo pačiu metu čia vykstant pasaulio sudėtingumo taurės etapui, jie galėjo pabendrauti ir nusifotografuoti su juos įkvepiančiais autoritetais.  Rock Junior festivalyje dalyviai skirstomi į tris amžiaus grupes A (g.m. 2004-2005), B (g.m. 2006-2007) ir C. (g.m. 2008-2009). Šios varžybos vykdomos sudėtingumo, greituminio lipimo bei boulderingo disciplinose, o ant nugalėtojų pakylos žengia tas, kas susumavus visų disciplinų rezultatus atsiduria reitingo lentelės viršuje.

Arco arenoje iškelta ir Lietuvos vėliava

Jau antrus metus iš eilės Rock Junior varžybos sulaukia mūsų šalies sportininkų dėmesio – savo jėgas B amžiaus grupėje čia išmėgino perspektyvus Montis magia komandos sportininkas dešimtmetis Oskaras Mikelionis. Festivalio tipo tarptautinės varžybos jaunajam sportininkui jau ne naujiena – Oskarą, besivaržantį net su suaugusiais sportininkais, dažnai galima išvysti laipiojimo varžybose Rygoje bei didžiausiuose Lietuvos miestuose.  

Nepaisant to, jog po vasaros pertraukos, aplankė nedidelis varžybų jaudulys, Oskaras pademonstravo subrendusio sportininko savybes: susikoncentravimą, atkaklumą ir tikslo siekimą. Boulderingo disciplinoje jis užtikrintai iš pirmo karto pralipo vieną trasą iš penkių. Kitos trasos, daugeliui sportininkų sukėlė sunkumų bei privertė gerokai pasukti galvą. Oskarui jose pavyko atrasti trasų kūrėjų paslėptus kabliukus ir pasiekti dar tris bonus kybius. Nauja diena metė tolesnį iššūkį – dvi sudėtingumo bei vieną greituminio lipimo trasas. Ir nors Lietuvoje tik po truputį atsiveria naujos erdvės lipti į aukštį, mūsų šalies sportininkui būtent sudėtingumo disciplina buvo sėkmingiausia. Po dviejų trasų lipimo jis užėmė 23 vietą. Toliau laukė greituminis lipimas, kuriame reikia užlipti sienele kuo greičiau iki viršaus naudojantis organizatorių prisuktais kybiais. Oskaras Mikelionis sienele užbėgti prireikė 18,32 sekundžių. Susumavus visų disciplinų rezultatus mūsų šalies sportininkas užėmė 33 vietą iš 40 dalyvių.

Visi rezultatai.

Rock Junior varžybos kiekvienam jaunajam atletui – puiki patirties mokykla, kurios metu sportininkai ne tik mokosi suprasti savo galimybes bei suvaldyti emocijas, bet ir smagiai praleidžia laiką su bendraamžiais lipant tarptautinio lygio trasas.

Na, o jau visai netrukus, rugsėjo 1 dieną, Insbruke prasidės Pasaulio jaunimo čempionato lipimai, kuriuose išvysime gausią Lietuvos komandą. Sekite naujienas!