Po pirmojo Kaborių etapo – seni-nauji lyderiai

Savaitgalį Kaune, „Climbing Club“ laipiojimo salėje buvo atidarytas mėgėjų laipiojimo sezonas. Pirmajame „Kaborių“ taurės etape buvo pristatytas naujas varžybų formatas su daugiau trasų bei išrinkti pirmieji nugalėtojai.

Vyrų pogrupyje – seni-nauji lyderiai

Išskirtinius laipiojimo gabumus varžybų metu jau ne vienerius metus demonstruojantis „Miegančių dramblių“ laipiotojas Matas Dominas sezoną pradėjo pergalingai. Pralipęs visas šešias finalines trasas M.Dominas iškovojo vietą ant aukščiausiojo podiumo laiptelio. Vis dėlto, laipiotojas negali jaustis tvirtai lyderio pozicijoje, nes jam į nugarą alsuoja tik vienu bandymu daugiau atlikęs jaunas ir itin perspektyvus, taip pat, visus šešis topus surinkęs laipiotojas iš Vilniaus – Ignas Kisielius. Praėjusio sezono metu finaluose dažnai pasirodydavęs I.Kisielius yra rimtas konkurentas, išstūmęs iš pirmųjų pozicijų iki tol lyderiavusius laipiotojus. Trečiąją vietą iškovojo Dmitrijus Iljušenko iš Klaipėdos, „Scala Dream“ laipiojimo klubo. Finalinio lipimo metu šis laipiotojas parodė daug kantrybės, išmonės bei entuziazmo lipdamas apgaulingas trasas. Surinkęs keturis topus jis įsitvirtino savo pozicijoje, atlikdamas gerokai mažiau bandymų nei už jo likę finalistai.

Laipiotojiškas talentas ir geležinė jėga moterų grupėje

Didžiausią intrigą sukėlė ir varžybas į kulminacinį tašką iškėlė laipiojimo pasaulyje mažai kam žinoma Viktorija Kurienė. Itin retai varžybose sušmėžuojanti moteris lipdama demonstruoja griežtą ir veržlų lipimą. Be didesnių sunkumų ji lengvai įveikė visas šešias finalines trasas pirmaisiais bandymais ir gerokai pralenkė visas konkurentes.

Ant antrojo pakylos laiptelio užlipo praėjusių metų antrosios vietos nugalėtoja Eglė Dambrauskaitė. Už jos liko vilnietė Kristina Puidokaitė, surinkusi penkis topus.

Visi rezultatai čia.

Naujos „Kaborių“ taurės varžybos jau vasario 11 dieną vyks Klaipėdoje, didžiausioje ir moderniausioje Pabaltijyje „Scala Dream“ salėje.