Po vasaros atostogų – įnirtinga jaunosios kartos kova dėl taurės taškų

Po vasaros pertraukos, spalio 15 dieną, jaunuosius Lietuvos laipiotojus į Klaipėdą sukvietė trečiasis jaunių boulderingo taurės (LJBT) etapas. Klaipėdos kalnų sporto klubo – Moksleivių saviraiškos centro (KKSK-MSC) salėje vykusiose varžybose dalyvavo stipriausi laipiotojai iš Lietuvos bei svečiai iš užsienio – Latvijos ir Rusijos.

Jaunių grupėje – sukti trasų galvosūkiai

Vaikinų pogrupyje kvalifikacijoje stipriausiai pasirodė Joris Leipus (MM), vienintelis pralipęs visas 6 trasas. Kiti penki dalyviai pateko į finalą, pralipę 5 trasas, o jų finalinio lipimo eiliškumo išsidėstymą lėmė bandymų skaičius. Finaliniame etape buvo paruoštos penkios itin skirtingo stiliaus trasos. Dalyvių technikos įgūdžiai buvo tikrinami šuolio ir lygsvaros elementuose, o stiprumas – gebėjimu išsilaikyti ant nepatogių formų bei labai mažyčių kybių. Vilnietis Joris Leipus užtikrintai pralipo 4 trasas iš pirmo bandymo ir užėmė 1 vietą. Antra vieta džiaugėsi Ruslan Rotanov (RUS), taip pat pralipęs 4 trasas, bet padaręs gerokai daugiau bandymų. Trečiąją vietą iškovojo po pusmečio pertraukos į varžybų ciklą sugrįžęs Nojus Pakėnas (MM), įveikęs 3 trasas iš 4 bandymų.

Šiame etape nedalyvavo 2016 metų taurės jaunių grupės lyderis – Petras Kastanauskas (MM), tad Joriui Leipui laimėjus trečiąjį LJBT etapą, taurės nugalėtojas jaunių grupėje bus nuspręstas tik paskutinio etapo metu.

Merginų pogrupyje atrankoje dvi sportininkės iš Kauno – Ūla Koroliova (MD) ir Dina Ramanauskaitė (CC) pralipo visas trasas iš 12 bandymų, todėl finalinį etapą abi merginos pateko pirmuoju numeriu.
Finale Ūla Koroliova vienintelė pralipo 4 trasas ir užėmė aukščiausiąją pjedestalo pakylos laiptelį. Rugilė Tamošiūnaitė (MD) sugebėjo pagerinti savo atrankinį rezultatą ir įveikusi 3 trasas užėmė antrąją vietą. Dina Ramanauskaitė taip pat pralipo tris trasas, bet joms įveikti jai prireikė daugiau bandymų. Tai ir nulėmė jos rezultatą – 3 vietą.

Jaunučių grupėje – nauji lyderiai

Vaikinų pogrupyje atrankoje situacija buvo panaši į jaunių. Klaipėdėtis Roman Sivakov (KKSK-MSC)   vienintelis sugebėjo pralipti visas trasas, todėl į finalą pateko pirmuoju numeriu.
Tačiau finale iš KKSK-MSC klubo sportininko pirmąją vietą nugvelbė Modestas Klimavičius (SD), pralipęs 4 trasas. Antroji vieta atiteko Scala Dream atstovui Georgij Koroliov, kuris finale pasiekė 3 topus. Tiek pat topų savo kraityje turėjo ir Roman Sivakov, tačiau trečiąją vietą lėmė padarytas didesnis bandymų skaičius.

Tarp jaunučių merginų vyravo itin didelė konkurencija. Kvalifikacijoje 4 merginos surinko vienodą topų skaičių ir pateko į finalą šia tvarka: Serafima Subbotina (RUS), Vera Kozliuk (KKSK-MSC), Aistė Svinkūnaitė (KKSK-MSC), Monika Šadauskaitė (MD).

Dviems merginoms finalinės trasos nesukėlė jokių problemų . Vera Kozliuk ir Serafima Subbotina pralipo visas trasas iš pirmo bandymo, todėl jų vietą ant pakylos nulėmė kvalifikacijos rezultatas. Serafima džiaugėsi pirmaja vieta, o Vera antrąja. Įveikusi 4 trasas, 3 vietą netikėtai iškovojo Varvara Panasina (RUS), į finalą patekusi 5 numeriu.

Vaikų grupėje rezultatus nulėmė tik bandymų skaičius.

Neretai nutinka, jog lyderių trejetuką vaikų grupėje nulemia tik bandymų skaičius, ne išimtis buvo ir šis taurės etapas. Berniukų grupėje pirmąją vietą užėmė vilnietis Oskaras Mikelionis (MM), savo lipimuose nepadaręs jokių klaidų ir įveikęs visas trasas iš pirmo bandymo. Antras liko sportininkas iš Latvijos – Žans Barinovs (LAT). Ant trečios vietos pakylos lipo Aleksandrs Kolas (LAT).

Berniukams savo pasirodymu nenusileido ir mergaitės. Ekaterina Mitrofanova (RUS) pralipo visas trasas ir džiaugėsi pirmą vieta. Nuo jos vienu bandymu atsiliko ir ant antrosios vietos pakylos lipo Žana Sivakova (KKSK-MSC), o šešis topus pasiekusi Jekaterina Galaguckaja (RUS) liko trečia.

Tai mano debiutas vyriausiojo trasų statytojo pareigybėje. Bendruoju trasų lygiu esu patenkintas, nors kai kurios trasos galėjo būti ir sunkesnės. Džiugu, kad sulaukiame stiprių sportininkų iš užsienio ir sugebame su jais konkuruoti. Kaip sportininkas galiu pasakyti, jog tai yra labai naudinga mūsų jaunimo lygiui kelti. LJBT etapai – tai pasiruošimas tarptautinėms (IFSC) varžyboms, kuo didesnė konkurencija juose bus, tuo greičiau tobulės mūsų šalies atletai“ – po varžybų įspūdžiais dalinosi vyr. trasų statytojas Semion Kozliuk.

Vaikai ir jaunimas toliau tęsia intensyvias treniruotes, nes gruodžio 10 dieną, Vilniuje, Montis magia laipiojimo salėje įvyks IV LJBT etapas, kuriame išaiškės, kas džiaugsis metų lyderio taurėmis.