Rygoje – iškovoti du sidabro medaliai

Spalio 7-8 dienomis Latvijoje, „Falkors“ laipiojimo klube vyko antrasis Latvijos boulderingo taurės ciklo etapas. Šeštadienį ant sienelės varžėsi suaugusiųjų grupės sportininkai, o sekmadienį trasų kūrėjų iššūkius bandė išspręsti jaunimas ir vaikai. Varžybos sulaukė ir svečių iš užsienio – į jas atvyko jaunieji Kaliningrado srities sportininkai bei du atletai iš Lietuvos. „Montis magia“ komandos auklėtiniai Joris Leipus ir Oskaras Mikelionis sėkmingai pasirodė varžybose ir turimų titulų kolekciją papildė antrosios vietos medaliais.

Joris Leipus, vienas stipriausių jaunimo grupės laipiotojų Lietuvoje, Latvijos taurėje savo jėgas išbandė suaugusiųjų atletų grupėje. Atrankoje visi dalyviai turėjo išspręsti 15 trasų, kurios, pasak Jorio, nebuvo itin sunkios fiziškai, tačiau reikalavo gebėjimo mąstyti ir atrasti teisingą metodą, kaip pralipti trasą. Keisti startai, neįprastos šuolio pozicijos po keleto bandymų buvo sėkmingai įveikti ir net nesibaigus galimam atrankos laikui Lietuvos atletas džiaugėsi įveikęs visas trasas bei ruošėsi finaliniam etapui. Deja, finale sportininkui šiek tiek pritrūko jėgų ir nusileidęs 1 topu latviui Peters Meirans Joris lipo ant II vietos pakylos laiptelio.

Antrąją varžybų dieną laipiojimo salėje karaliavo jaunieji sportininkai. Oskaras Mikelionis lipo vaikų iki 14 metų grupėje, kurioje konkurencija buvo nemenka – fenomenalus Latvijos rinktinės sportininkas, daugkartinis tarptautinių varžybų prizininkas Edvards Gruzitis bei stiprūs kaliningradiečių laipiojimo mokyklos auklėtiniai. Nepaisant to, Oskaras atrankoje mažai klydo ir lipo užtikrintai – tai lėmė, jog top‘ų bandymų skaičiumi jam pavyko įsisprausti į geriausiųjų šešetuką. Patekus į finalus, lietuvis pademonstravo stiprų charakterį ir norą laimėti. Atlikęs tris bandymus, Oskaras įveikė pirmąją trasą ir be sunkumų pasiekė antrosios trasos tarpinį finišą taip iškovodamas antrąją vietą. Svarbu paminėti, kad sunkiausioje varžybų trasoje Oskarui netgi pavyko užkopti toliau nei pirmosios vietos nugalėtojui Edvards.

Sveikiname sportininkus su puikiu pasirodymu, o jau šį šeštadienį jaunimą susirungti ant sienelės III LJBT etape pakvies Klaipėdos kalnų sporto centras.