Laipiojimo sporto varžybos

Lietuvos laipiojimo sporto federacija kiekvienais metais organizuoja šias varžybas:

  • Lietuvos boulderingo čempionatą

  • Lietuvos sudėtingojo lipimo disciplinos čempionatą

  • Lietuvos jaunimo boulderingo čempionatą

  • Lietuvos jaunimo boulderingo taurę (3 etapai)

Lietuvos sudėtingojo lipimo čempionatas

Nuo 2021 metų organizuojamas renginys lipimo į aukštą sieną gerbėjams. Sudėtingojo lipimo disciplina plačiau kultyvuojama Lietuvoje palyginti nesenai, todėl šios varžybos - didelis žingsnis į priekį vystant laipiojimo sportą Lietuvoje. Kiekvienais metais sudėtingojo lipimo čempionatas sulaukia vis daugiau dalyvių ir žiūrovų, kuriuos traukia lipimas su virve.

Tai renginys įtraukiantis visus bendruomenės narius - čempionato atranka pritaikyta įvairaus lygmens laipiotojams tiek entuziastams, tiek profesionaliems sportininkams. Dalyvių kasmet laukia 12 įdomių trasų nuo 5C, draugiška laipiotojų bendruomenė ir puiki atmosfera!

Varžybų pusfinaliuose ir finaluose stipriausių sportininkų laukia tik viena trasa ir vienas šansas rasti jos sprendimą. Rizika, netikėtumo faktorius, užsispyrimas bei atletų kova iki paskutinio judesio su degančiais dilbiais - tai šios sporto disciplinos gerbėjus pritraukia į laipiojimo centrą ar prie kompiuterio ekrano.

Lietuvos boulderingo čempionatas

Nuo 2015 metų kasmet organizuojamas įspūdingas renginys, kasmet sutraukiantis 150-200 dalyvių iš Lietuvos ir Baltijos šalių.

Varžybų išskirtinumas - atranka su 40 trasų, kurių sudėtingumas svyruoja 5c - 8a, tad tai patraukli galimybė kiekvienam laipiojančiam gerai praleisti laiką lipant kartu su bendraminčiais.

Lietuvos boulderingo čempionato varžybų pusfinaliai ir finalai - reginys nenusileidžiantis krepšinio varžyboms. Estetiškos trasos, profesionalus komentavimas, išskirtinis sportininkų atletinis meistriškumas, nematyti kūrybiški trasų sprendimai - priverčia laipiojimo sporto gerbėjų širdis plakti smarkiau, o rankas prakaituoti. Neretai varžybinės aistros ir intriga, kas iškovos čempiono titulus išlieka iki paskutinės sekundės.